Cellulit wrogiem wielu kobiet

Kiedy zada się kobietom pytanie o największy mankament, nie lubiany element ich sylwetki, większość wskaże biodra, uda, pośladki. Bynajmniej niekoniecznie z powodu nadmiernej tuszy czy zbyt dużej ilości centymetrów w obwodzie. Jednym z największych kobiecych „wrogów” jest cellulit, który demokratycznie traktuje ciała kobiet. Dotyka tych nastoletnich, jak również dojrzałych. Bardzo szczupłych i o rubensowskich kształtach, bardzo zamożnych i niezbyt bogatych. Dlatego nowe, podobno skuteczne metody na usuwanie cellulitu zawsze cieszą się zainteresowaniem i wzbudzają emocje oraz… nadzieję.

Trudna walka z cellulitem

Z niechcianą skórką pomarańczową kobiety zmagają się od kiedy tylko usłyszały to sformułowanie, nazwano je i uznano za niepożądane. Od tego czasu zaczęła się nierówna walka, której celem jest redukcja cellulitu, a niekoniecznie ubocznym efektem dynamiczny rozwój branż dostarczających oręż w tych zmaganiach. Niestety mimo usilnych starań nadal specjaliści – od kosmetologów, przez lekarzy po koncerny kosmetyczne i farmaceutyczne, zgadzają się w jednym punkcie. W tej chwili nie ma żadnej metody, która pozwoli na stuprocentowo skutecznie i ostateczne usuwanie cellulitu. A zatem propaguje się metody, od domowych po specjalistyczne zabiegi, diety, kosmetyki.

usuwanie cellulitu

Zabiegi i ruch w zmaganiach z cellulitem

Co zaleca się w kwestii działań zewnętrznych. Przede wszystkim aktywność fizyczną, zmianę nawyków, zejście z fotela i spacery, sport, fitness. Ponadto mamy obecnie szeroki wybór kosmetyków, preparatów, których celem jest redukcja cellulitu. W salonach, gabinetach można poddać się masażom, zabiegom z zakresu medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej.

Zdrowa dieta a cellulit

Kolejny istotny element stanowi dieta. Obejmuje zarówno rezygnację z używek, takich jak: papierosy, alkohol, kawa czy mocna herbata. Ale również zbilansowane posiłki, ograniczanie tłuszczów, słodyczy, zamianę smażonych potraw na gotowane albo parowane. Ponadto dużo wody mineralnej, zdrowe warzywa, unikanie stresów. To wszystko w połączeniu z aktywnym trybem życia pomoże w niełatwym zadaniu jakim jest walka z cellulitem.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>