Dziecko i narkotyki

Problemy, z którymi trudno sobie poradzić, chęć zaimponowania kolegom, czy też przypodobania się im, ciekawość… – powodów, dla których dziecko zaczyna sięgać po narkotyki jest naprawdę mnóstwo. Każdy rodzic jest świadomy, do czego one mogą doprowadzić, dlatego jeśli tylko zaczyna obserwować u dziecka niepokojące objawy, które są charakterystyczne dla osób korzystających z jakiś używek, powinien szybko zareagować. Nie zawsze wystarczy rozmowa i pytanie: czy bierzesz? Odpowiedź prawdopodobnie będzie negatywne, co wcale nie znaczy, że prawdziwa.

Co by było, gdyby…

Wiele rodziców w momencie, kiedy dochodzi do jakiejś bardzo nieprzyjemnej sytuacji, zaczyna się zastanawiać, jakby się to wszystko potoczyło, gdyby wcześniej wiedzieli o tym, że ich dziecko zażywa narkotyki. Takie refleksje nic nie pomogą, oprócz winy dziecka, jest tutaj także bowiem wina rodziców, którzy wcześniej nie zareagowali na dziwne sygnały. Ich lekceważenie może doprowadzić do prawdziwej tragedii, więc nawet jeśli wydaje nam się to całkowicie nieprawdopodobne, że nasze dziecko może zażywać narkotyki, a mamy jakiekolwiek obawy, należy to sprawdzić – jak najszybciej i w jaki najbardziej dokładny sposób.

narkotyki

Testy na narkotyki szybko dadzą odpowiedź

Pomocne mogą być w tym celu testy na narkotyki, które pomogą ustalić nam, czy dziecko naprawdę ma do czynienia z używkami. Obecnie są dostępne zarówno testy, które wykrywają obecność konkretnych narkotyków, jak na przykład morfina i heroina, czy marihuana i haszysz, a także tak zwane Multi Testy, w których znajduje się cztery paski, do wykrywania innego typu narkotyków. Jeśli więc nie mamy pojęcia z jakim z nich dziecko może mieć do czynienia, warto się zdecydować właśnie na tego typu wieloparametrowe testy na narkotyki. Oprócz wspomnianych już wcześniej narkotyków, wykrywają one również obecność amfetaminy i kokainy.

Jak zinterpretować wynik?

Interpretacja wyniku testu jest dość prosta. Jeśli zauważymy pasek w wersji kontrolnej, to znak, że badana osoba miała do czynienia z narkotykami. Jeśli natomiast pasek pojawi się zarówno w strefie testowej, jak i kontrolnej, oznacza to, że wynik jest ujemny. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że testy do wykrywania narkotyków mogą pomóc nam w odpowiednim czasie wyciągnąć dziecko z nałogu.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>