Fakty o posadzkach epoksydowych

Kiedy posadzki są malowane żywicą epoksydową mamy to, co znane jest jako posadzki epoksydowe. Tego typu podłogi stosowane są jako zamiennik dla konkretnych uszczelniaczy, które nie mają jasnego albo barwionego wykończenia. Posadzki z żywicy epoksydowej są bardzo popularne w przemyśle, ale stosuje się je również w garażach, miejscach pracy, na obrzeżach basenów, a nawet w łazienkach. Piękne i gładkie posadzki epoksydowe znakomicie sprawdzają się także w nowoczesnych wnętrzach domów.

posadzki żywiczneIstnieje sporo korzyści z posiadania posadzki epoksydowej. Posadzki takie są bardzo trwałe, antypoślizgowe oraz odporne na plamy i kurz. Dzięki temu, że ludzie nie ślizgają się na posadzkach podczas chodzenia po nich, jest to idealne rozwiązanie do łazienki osób starszych. Podłoga wygląda bardzo jasno, ponieważ odbija wszelkie formy światła – naturalne lub sztuczne. Podłogi z żywicy epoksydowej są bardzo łatwe do czyszczenia i nie stwarzają większych problemów. Można wybrać kolor posadzki według własnych upodobań. Posadzki żywiczne mogą być barwione praktycznie w każdym odcieniu, co daje ogromne możliwości aranżacji wnętrz. Posadzki mogą również zawierać dowolne wzory. Z powodzeniem stosowane są zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Istnieją różne rodzaje posadzek epoksydowych, w tym mieszanki z wykorzystaniem kwarcu, syntetycznego polimeru lub z cienką, milimetrową powłoką.

Jeśli posiadasz betonową podłogę, która w ciągu ostatnich lat się zniszczyła i rozdrobniła, to do wyrównania nawierzchni możesz użyć żywicy z dodatkiem kwarcu. Tego typu posadzka sprawdzi się w miejscach, gdzie panuje duży ruch i łatwo o zniszczenia. Należy jednak pamiętać, że kwarc nie powinien być stosowany w miejscach, gdzie poziom wilgotności jest wysoki. Kwarc jest głównie wykorzystywany w celu dodania koloru do mieszanki.

Do zastosowań przemysłowych preferowane są polimerowe systemy podłogowe, które złożone są z kruszywa krzemu i polimeru.

Do garaży i innych podobnych rodzajów posadzek betonowych używamy cienkiej powłoki żywicy.

posadzki epoksydoweIstnieje również czwarty wariant, jakim są lekkie i jasne posadzki epoksydowe specjalnie do użytku domowego. Mimo, że mają w nazwie „lekki”, te podłogi są niezwykle trwałe i odporne nawet na wycieki ropy i substancji chemicznych, takich jak benzyna oraz odporne na wszelkie tłuste lub kwaśne substancje, które niszczą inne zwykłe farby. Posadzki epoksydowe funkcjonalnością przewyższają wiele innych podłóg. Jedyną przeszkodą jest cena.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>