Innowacyjny zabieg wybielania zębów

Coraz więcej gabinetów stomatologicznych w Polsce oferuje profesjonalne i niezwykle skuteczne wybielanie zębów. Zabieg ten pojawił się w naszym kraju na dobre dopiero piętnaście lat temu, jednakże już zdobył rzesze wiernych zwolenników, którzy docenili jego szybkość oraz skuteczność. Oczywiście, wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest drogie – pojedynczy zabieg kosztuje około tysiąca złotych. Warto jednak zainwestować w fachową usługę, niż próbować wybielać zęby na własną rękę.

Metody wybielania zębów

Dostępnych jest wiele metod wybielania zębów. Jedne są mniej lub bardziej skuteczne. Jeśli przebarwienia są małe, można spokojnie spróbować samodzielnego wybielania zębów w domu. Można z powodzeniem zastosować dostępne w drogeriach i aptekach pasty, żele oraz płyny. Nie należy wybielać zębów sodą oczyszczoną, czy też cytryną, ponieważ bardziej możemy sobie zaszkodzić, niż pomóc. W gabinetach stomatologicznych wybielanie zębów najczęściej odbywa się metodą scalingu. Jest to inaczej zwane piaskowanie, które często wystarczy, aby zęby odzyskały swój dawny blask. Popularne i bardzo skuteczne jest też wybielanie zębów przy pomocy specjalnych lamp naświetlających. Aby widoczne były efekty trzeba wykonać kilka takich zabiegów.

wybielanie zębów

Jak dbać o zęby po wybielaniu?

Po każdym zabiegu wybielania zębów trzeba potem szczególnie dbać o uzębienie, ponieważ szybko mogą pojawić się nowe przebarwienia. Każdy dentysta powinien poinformować swojego pacjenta, jak ten powinien dbać o swoje zęby. Przede wszystkim nie można zapominać o regularnym szczotkowaniu zębów, używaniu nici dentystycznej oraz płynów do płukania ust. Ważna jest też dieta – trzeba unikać czerwonego wina, buraków, kawy i mocnej czarnej herbaty.

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?

Efekt wybielania zębów utrzymuje się różnie. Jeśli pacjenci stosują się do zaleceń, to zęby mogą być idealnie białe nawet do roku. Oczywiście, zabiegi wybielające trzeba będzie potem raz na jakiś czas powtarzać. Warto ograniczyć w swojej diecie produktów, które powodują przebarwienia. Szczególnie, kawa i herbata powoduje nieefektowne plamki i żółknięcie zębów.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>