Jak pomóc wypadającym włosom?

Wypadanie i przerzedzenie włosów jest dolegliwością, która dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Włosy są cienkie z kilku powodów, wpływ na to mają geny, stres i niekorzystne warunki środowiska. Istnieją kroki, które można podjąć, aby spowolnić lub zatrzymać proces osłabienia i wypadania włosów. Nie bój się pokazywać gołej głowy w miejscach publicznych! Wykonaj te kroki, aby wzmocnić swoje włosy.

wypadanie włosówPierwszym krokiem w celu wzmocnienia włosów będzie umycie włosów szamponem z drogocennymi proteinami. Bez względu na przyczynę wypadania włosów, jeśli masz słabe mieszki włosowe, to z pewnością dojdzie do pogłębienia przerzedzenia. Zdrowe proteiny zawarte w dobrym szamponie pomogą wzmocnić włosy w naturalne siły i zmniejszyć zniszczenia. Godne polecenia są szampony ziołowe z cennymi ekstraktami roślinnymi, bogatymi w witaminy i minerały. Szukaj szamponów ze skrzypem polnym, brzozą, żeń-szeniem czy czarną rzepą. Te ekstrakty znane są od wieków jako skuteczne naturalne środki na wzmocnienie włosów. Trzeba jednak pamiętać, że szampon ma bardzo krótki kontakt ze skórą, dlatego warto stosować dodatkowe preparaty, takie jak wcierki w skórę głowy. Tego typu produkty znajdziemy w każdej aptece.

zdrowe włosyW celu regeneracji włosów i wzmocnienia cebulek bierz specjalnie przystosowane zestawy witamin. Na rynku dostępnych jest wiele suplementów dla poprawy zdrowia włosów. Najbardziej skuteczne będą te zawierające biotynę jak i witaminy z grupy B, które wspomagają tworzenie nowych mieszków włosowych. Nowe włosy mogą pomóc zatrzymać efekt rzadkich włosów i zastąpią to, co zginęło. Badania wykazały, że witamina B jest niezbędna dla prawidłowego porostu włosów. Dieta bogata w witaminę B ograniczy utratę włosów i łysienie u mężczyzn. Ponadto witaminy z grupy B niezbędne poprawiają zdrowie i grubość włosów.

W przypadku nadmiernego wypadania włosów zawsze warto udać się do lekarza np. dermatologa. Istnieje wiele kremów na receptę i leków, które mogą być używane do zatrzymania wypadania włosów, a nawet przyspieszenia ich porostu. Leki te mogą jednak czasem powodować różne skutki uboczne. Jest zatem ważne, aby mieć długą rozmowę z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia na receptę.

piękne włosyChociaż istnieje wiele środków ogólnie dostępnych na wypadanie włosów, rozwiązania te często zawierają agresywne środki chemiczne, które mogą doprowadzić do wystąpienia niepożądanych reakcji. Dlatego należy zawsze zachować ostrożność. Jeśli nie masz możliwości udać się do lekarza, to zawsze możesz skonsultować się z farmaceutą w pobliskiej aptece. Najważniejsza zasada przy osłabionych, wypadających włosach – zachować rozwagę i przede wszystkim nie zaszkodzić jeszcze bardziej.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>