Kosmetyki naturalne – uroda i bezpieczeństwo

Jest całkiem możliwe, że więcej toksyn i trucizn dostaje się do krwi przez skórę niż poprzez konsumowaną żywność. W następstwie ostatnich badań okazało się, że toksyczne substancje wykorzystywane są w najbardziej popularnych markach kosmetyków. Nic zatem dziwnego, że większość konsumentów zwraca się w stronę kosmetyków naturalnych. Konsumenci mają złe doświadczenia odnośnie złego wpływu tych toksyn w postaci wysypki, alergii czy innych problemów skórnych.

kosmetyki naturalneKosmetyki naturalne nie zawierają ołowiu, ftalanów wpływających na układ hormonalny lub nanocząstek. Są one również pozbawione składników petrochemicznych (produktów pochodnych ropy naftowej np. oleje mineralne, parafiny czy silikony) i aromatów sztucznych. Kosmetyki naturalne zawierają pigmenty mineralne zamiast barwniki FD&C. Ponadto w kosmetykach naturalnych nie stosuje się jako emulgatory kontrowersyjnego składnika DEP, tylko naturalne woski i inne substancje z ekstraktów roślinnych. Kosmetyki naturalne wykorzystują także składniki mineralne zamiast toksycznych nanocząstek w celu filtrowania i blokowania szkodliwych promieni UV słońca.

naturalna pielęgnacjaNatura ma wiele zasobów, które można bezpiecznie stosować bezpośrednio lub w postaci pochodnej, nie dając żadnych skutków ubocznych. Producenci kosmetyków naturalnych wykorzystują te zasoby zamiast szkodliwych chemikaliów. Kosmetyki naturalne składają się z organicznych ekstraktów ziołowych, olejów pochodzących z kory, nasion i liści roślin oraz wosków organicznych. Te naturalne substancje mają znakomite właściwości tonizujące, ściągające, złuszczające, nawilżające i blokujące promienie UV. Nawet osoby z wrażliwą skórą mogą używać kosmetyków naturalnych bez żadnych skutków ubocznych.

Naturalne kosmetyki zawierają naturalne składniki, takie jak aloes, ogórek, miód, cytryna, grejpfrut, mleko i wiele innych. Minerały takie jak dwutlenek tytanu, tlenek żelaza, mika i krzemionka są powszechnie używane w naturalnej pielęgnacji.

składniki kosmetyków naturalnychOstatnio, wielu producentów unika stosowania glutenu, który występuje w pszenicy i niektórych zbożach, który jest używany jako spoiwo w pomadkach i kosmetykach do twarzy, ponieważ jest znaną przyczyną celiakii.

Naturalna pielęgnacja to nie tylko sposób na piękny i zdrowy wygląd, ale także gwarancja bezpieczeństwa. Składniki pochodzące prosto z natury to harmonia dla naszej skóry. Zwłaszcza osoby z wrażliwą skórą docenią kosmetyki naturalne, dzięki którym zapomną o podrażnieniu skóry.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>