Powitaj lato ze szczupłą sylwetką

Zima jest okresem, podczas którego większość z nas przybiera na wadze. I chociaż lustro nie zawsze wskazuje, że nasze ciało w jakimś stopniu się zmieniło, to letnie szorty, które nie chcą się dopiąć w pasie, szybko sprowadzają nas na ziemię. Pada więc postanowienie, żeby schudnąć i w tym postanowieniu trwamy mocno, testując najróżniejsze diety. Kiedy po kilkunastu dniach głodówki nasza waga nadal nie wskazuje upragnionego rezultatu, często całkowicie się zniechęcamy. Warto więc postawić pytanie, czy istnieją skuteczne sposoby na odchudzanie?

Liczy się determinacja i konsekwencja

Dużo zależy od naszej determinacji, trybu życia, czy też indywidualnych uwarunkowań organizmu, które decydują o tym, że szybciej lub wolniej zrzucamy zbędne kilogramy. Uzyskanie prawidłowej wagi wymaga przede wszystkim żelaznej konsekwencji w podjętych przez nas działaniach. Wszelkie wyrzeczenia nie przyniosą pożądanych rezultatów, jeśli kilka razy z rzędu odpuścimy sobie zajęcia fitness, czy też raz co jakiś czas pozwolimy sobie na wysokokaloryczne potrawy w dużych ilościach. Na pewno warto mieć przy sobie kogoś, kto będzie nas w tych ciężkich dniach motywował – może to być partner, koleżanka, czy też trener z siłowni.

Przepis na pozbycie się kilogramów

Trudno zdefiniować sposoby na odchudzanie, które byłyby dobre dla wszystkich. Jednak na uniwersalnej recepcie, która pomoże nam w uzyskaniu szczupłej sylwetki, można zapisać dwa punkty, mianowicie aktywność fizyczna i odpowiednia dieta. Dieta rozumiana nie jako głodówka, podczas której ograniczamy się wyłącznie do picia wody i jedzenia miniaturowych przekąsek, lecz takie menu, które dostarczy naszemu organizmowi wszelkich niezbędnych elementów, jednocześnie wykluczając nadmiar niepotrzebnych kalorii. Odnośnie do aktywności fizycznych, to mamy tutaj dużą dowolność – może być to zarówno bieganie, jak i jazda na rowerze, czy pływanie. Ważne, aby dostarczyło nam potrzebnego ruchu.

odchudzanie

Siła tkwi w dobrych nawykach

Jeśli nasza dieta i pozostała część wysiłków związana z pozbyciem się kilogramów zostanie całkowicie przerwana, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że niechciana nadwaga wróci. Oczywiście nie chodzi o to, aby całe życie się głodzić i męczyć po kilka godzin dziennie na siłowni. Istotne jest, aby nauczyć się odpowiednich nawyków żywieniowych, a podczas dnia znaleźć odrobinę czasu na krótki spacer.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>