Pożegnaj rozstępy raz na zawsze

Jeszcze nie tak dawno krążył mit, że problem rozstępów dotyczy głównie kobiet w ciąży. Stwierdzenie to zweryfikowały zarówno badania, poszerzając grono, które może być w grupie ryzyka, jak i rzeczywistość, bowiem wiadomo wiele kobiet niezależnie od wieku, czy też typu sylwetki, boryka się z tą przypadłością. Problem ten jest dużo bardziej dokuczliwy latem, kiedy upalne dni wymagają od nas przewiewnych sukienek i krótkich szortów. Pod nimi bardzo trudno ukryć czerwone, czy niebieskie paski, które znajdują się na naszych udach.

W fazie zapalnej pomogą kosmetyki pielęgnacyjne

Każdy, kogo ta przypadłość dotyczy, zadaje sobie pytanie, jak zlikwidować rozstępy i czy jest w ogóle możliwe, aby całkowicie się ich pozbyć. Będzie to dużo łatwiejsze wtedy, kiedy jesteśmy jeszcze w tam zwanej fazie zapalnej, czyli pierwszej fazie ewolucyjnej rozstępów. Mają one wtedy kolor czerwony lub też czerwony z niebieskim odcieniem i jeśli na tym etapie odpowiednio zareagujemy, to istnieje duża szansa, że za pomocą kosmetyków pielęgnacyjnych, uda nam się je usunąć. Często jednak jest tak, że czerwone rozstępy zaczynają blednąć, a ich kolor przypomina biały. Wydaje nam się, że zaczynają one same zanikać, a prawda jest taka, że powstałe w tej fazie ubytki będą naprawdę trudne do usunięcia.

Regeneracja skóry w gabinetach kosmetycznych

Warto więc zastanowić się, jak pozbyć się rozstępów, kiedy nasze zaniedbanie doprowadzi do ich fazy zanikowej, której nazwa – jak już wiemy – jest bardzo myląca. Na tym etapie wszelkie kremy już niewiele pomogą, mogą jedynie rozjaśnić pozostałe blizny, ale na pewno nie usuną ich w sposób całkowity. Dużo lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z zabiegów, które dostępne są w salonach kosmetycznych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzięki nim uda się zregenerować naszą skórę.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

rozstępyJak w każdym przypadku, tak i w tym warto pamiętać o profilaktyce, bowiem wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Aby nie dać się rozstępom, należy przede wszystkim stosować odpowiednie kosmetyki, które pomogą nam uelastycznić skórę. Istotnym jest także, aby unikać gwałtownych skoków wagi. Skóra będzie w najlepszej kondycji, jeśli zdecydujemy się na dietę bogatą w witaminy i mikroelementy.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>