Prawdy i mity na temat makijażu permanentnego

Makijaż permanentny zapewnia nam piękny wygląd przez cały dzień. Wszystkich zalet takiego zabiegu jest niezwykle wiele. W porannym pośpiechu nie tracimy czasu na nakładanie wielu kolorowych kosmetyków. Wieczorem nie trzeba stosować najróżniejszych płynów i zabiegów służących demakijażowi. W upalny dzień nic się nie rozmazuje i nadal wyglądamy pięknie, a podczas pobytu nad jeziorem czy morzem możemy bez obawy o stratę makijażu oddawać się kąpielom. Wszystko brzmi wspaniale, ale czy makijaż permanentny oprócz tych niewątpliwych zalet ma jakieś wady i czy należy się ich obawiać?

Czy każdy może poddać się makijażowi permanentnemu?

Makijaż permanentny to po prostu rodzaj tatuażu kosmetycznego, który wykonuje się przy użyciu hipoalergicznych barwników, wprowadzanych o wiele płycej w skórę niż w przypadku tatuażu tradycyjnego. Dzięki temu przeciwwskazania do jego wykonania praktycznie nie istnieją. Jedynie nie mogą z niego skorzystać osoby z chorobą nowotworową, zaawansowaną cukrzycą, kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie mogą go również wykonać osoby z aktywną opryszczką i aktualnie cierpiące na infekcję.

Czy makijaż permanentny utrzymuje się przez całe życie?

makijaż permanentnyWykonany makijaż permanentny zaczyna stopniowo blednąć, bo naskórek przez cały czas się złuszcza. Jednak w zależności od stopnia intensywności wykonania, utrzymuje się przez rok do dwóch lat od momentu wykonania i w tym czasie wygląda bardzo dobrze. Potem należy wykonać uzupełnienie, które jest o połowę tańsze. W przypadku niewykonania takiej korekty, makijaż po prostu będzie powoli zanikał, a jego resztki będą widoczne przez około 4-5 lat.

Aby makijaż równomiernie się rozkładał, zabieg zawsze wykonuje się w dwóch etapach. Po pierwszej aplikacji barwników po upływie około dwóch tygodni wykonuje się tzw. korektę. Dzięki takiemu postępowaniu, nawet jeśli nie zdecydujemy się na poprawę makijażu po dwóch latach, nie ma podstaw do obaw, że makijaż będzie nierównomiernie zanikał, zostawiając nieestetyczne plamy.

Czy jeśli w makijażu trwałym coś się nie uda nie można już tego naprawić?

Wykonując makijaż permanentny, ewentualne błędy zawsze można skorygować. Służą do tego specjalne barwniki w kolorze skóry, którymi zamalowuje się mankamenty. Należy również pamiętać, że makijaż permanentny, oferowany przez profesjonalne salony, wykonuje zawsze doświadczona kosmetyczka, która idealnie dobierze rodzaj zabiegu, aby jak najbardziej podkreślić urodę swojej klientki.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>