Soczewki kontaktowe czy okulary?

Skąd wiesz czy soczewki kontaktowe to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie? A jeśli kupisz okulary tylko po to, żeby stwierdzić że wolisz kontakty? W dzisiejszych czasach istnieje tak wiele możliwości wyboru dla konsumentów, że trudno jest podjąć najlepszy wybór, jeśli chodzi o korekcję wzroku.

W dzisiejszych czasach większość ludzi stać na oba rozwiązania – zarówno na okulary jak i soczewki kontaktowe. W rzeczywistości może się okazać, że dostępne na rynku okulary i szkła kontaktowe oferują doskonały wybór, dzięki czemu można mieszać i dopasowywać swoje potrzeby korekcji wzroku do aktualnego nastroju.

badanie wzrokuJeśli rozważasz wybór pomiędzy okularami a soczewkami kontaktowymi, zastanów się nad kilkoma kwestami. Czy jesteś tradycjonalistą? Jeśli tak, to prawdopodobnie wolisz nosić okulary. Okulary są prostym i wygodnym narzędziem do korekcji wzroku. Można je zdjąć w każdym momencie, kiedy tego potrzebujemy, bez konieczności martwienia się o zabrudzenie i umieścić je z powrotem na miejsce w kilka minut (choć są tacy, którzy czują się w ten sam sposób z soczewkami kontaktowymi). Można zabrać swoje okulary w dowolne miejsce i wybrać wyjątkowe i niebanalne oprawki, które uzupełniają lub podkreślą Twoją urodę.

W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się jednak soczewki kontaktowe. Szkła kontaktowe pod wieloma względami są tak samo wygodne i przystępne dla ludzi. Dla tych, którzy nie są wrażliwi na wprowadzenie czegoś do oczu, soczewki mogą być idealnym wyborem. Jeśli podoba Ci się twarz po prostu taka jaka jest i nie chcesz niczego nosić na nosie, kontakty mogą być lepszym wyborem. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowoczesnymi technologiami i trendami, soczewki kontaktowe mogą być Twoim najlepszym przyjacielem.

korekcja wad wzrokuIstnieje wiele zalet i wad zarówno okularów jak i soczewek kontaktowych. Trzeba rozważyć wszystkie opcje, czyli zalety i wady kontaktów i okularów przed podjęciem decyzji, które rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze. Odpowiedź co nosić zależy od wielu czynników, w tym trybu życia, osobowości, budżetu i zainteresowania. I nie zapomnij, że wiele osób podejmuje decyzję, że najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie jednocześnie okularów i soczewek. W ten sposób można wybierać w zależności od nastroju. Jeśli jednak chcesz zainwestować w jeden rodzaj korekcji wzroku, najlepszym rozwiązaniem jest zdobyć jak największą wiedzę o okularach i soczewkach kontaktowych, dzięki czemu można podjąć świadomą decyzję. Poniżej znajdziesz kilka z zalet i wad obu sposobów korekcji wzroku, które pomogą Ci zdecydować, co najbardziej odpowiada Twojemu stylowi życia, potrzebom i preferencjom.

soczewki kontaktowePlusy i minusy soczewek kontaktowych
Soczewki kontaktowe są wspaniała alternatywą dla okularów. Soczewki oferują wiele zalet w stosunku do okularów. Po pierwsze, można nosić szkła kontaktowe bezpośrednio na oczach, dzięki czemu wyglądają bardziej naturalne i nie wpływają na Twój wygląd zewnętrzny. Ponadto użytkownicy soczewek kontaktowych mają zapewnione, że ich całe pole widzenia pozostaje nienaruszone. Jest to szczególnie ważne dla konsumentów zaangażowanych w sport lub zainteresowanych jazdą, którzy chcą zachować jak największe widzenie peryferyjne.

Oto kilka korzyści soczewek kontaktowych:

 • Soczewki kontaktowe nie utrudniają widoku.
 • Nie ma oślepiającego blasku lub odbicia, które nie występują podczas noszenia soczewek kontaktowych.
 • Soczewki kontaktowe nie wymagają oprawek.
 • Soczewki kontaktowe nie zaparują i nie brudzą się powodując rozmycie wzroku.
 • Szkła kontaktowe nie zmieniają Twojego naturalnego wyglądu.

W przeciwieństwie do popularnego przekonania, soczewki kontaktowe są przydatne do korekcji wzroku przy wielu problemach, takich jak astygmatyzm – stan, który powoduje zakłócenia wzroku. Soczewki, tak jak okulary są bardzo przystępne. Jednak mają też swoje wady. Niektórzy użytkownicy uważają noszenie soczewek kontaktowych za irytujące i wolą łatwość noszenia okularów. Okulary z reguły wymagają mniej konserwacji, jeśli chodzi o sterylność, z tego względu że nie są umieszczone bezpośrednio na oku. Soczewki mogą też czasem powodować podrażnienie wrażliwych oczu.

okularyPlusy i minusy okularów
Wielu tradycjonalistów preferuje wygląd i styl okularów. Jednak okulary wiążą się z ograniczonym komfortem przy korzystaniu z niektórych rozrywek czy sportu. Okulary, przykładowo zapewniają mniejsze widzenie peryferyjne niż soczewki kontaktowe. Niektórzy użytkownicy uważają, że ciężkość noszenia okularów na twarzy jest niewygodna. Na szczęście nowsze technologie, w tym pojawieniem się technologii piórkowej pomogło zmniejszyć niektóre z tych niedogodności.

Oto niektóre z mało znanych korzyści okularów:

 • Okulary są dostępne w wielu różnych stylach, kształtach, rozmiarach i kolorach.
 • Możesz kupić niezwykle lekkie odmiany okularów.
 • Okulary mogą uzupełniać lub wzmacniać swoje funkcje lub zapewnić wyjątkowy wygląd.
 • Okulary wymagają stosunkowo niewielkiej konserwacji.
 • Okulary są bardzo przystępne.
 • Możesz kupić na receptę korekcyjne okulary przeciwsłoneczne.

soczewki koloroweAktualne trendy w soczewkach kontaktowych
Wśród najbardziej popularnych trendów wśród osób noszących soczewki kontaktowe są soczewki, które zmieniają kolor i kształt oczu użytkownika. Najgorętszym trendem w soczewkach kontaktowych są soczewki kolorowe, które pozwalają zmienić kolor oczu w dowolnym dniu tygodnia. Soczewki te są idealne dla osób, które oprócz poprawy wzroku, chcą wprowadzić trochę zabawy. Większość soczewek kolorowych wprowadza subtelne i naturalne zmiany w oku, choć można kupić kolorowe soczewki kontaktowe, które zmieniają kolor oczu dramatycznie.

okularyAktualne trendy w okularach
Wśród najbardziej popularnych trendów mody w branży okularów jest noszenie okularów wagi piórkowej i zakup szkieł, które chronią przed UV lub promieniowaniem ultrafioletowym. Modnym trendem jest zakup okularów, które pasują do osobowości, indywidualnego stylu i poczucia mody. Oto kilka porad, jak kupić okulary dopasowane do stylu życia i osobowości:

 • Sprawdzić kształty oprawek, które pomogą wydłużyć twarz lub stworzą bardziej symetryczny wygląd.
 • Zastanów się nad kształtem okularów, które będą przeciwieństwem Twojego naturalnego kształtu twarzy. To pomoże zrównoważyć cechy.
 • Upewnij się, że oko spoczywa w środkowej części szkieł, aby zrównoważyć kształt i rozmiar oczu.
 • Zastosuj proste oprawki, które pasują i uzupełniają Twój odcień skóry lub włosów, zamiast okularów które pasują tylko do określonego stroju, chyba że chcesz wydać duże pieniądze na wiele par okularów.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>