Społeczne i medyczne znaczenie rehabilitacji

Rehabilitacja ma ogromne znaczenie w leczeniu oraz długofalowej pracy z pacjentem. Dotyczy osób dotkniętych schorzeniami przewlekłymi, po wypadkach, długotrwałych urazach czy dzieci z problemami rozwojowymi, wadami postawami.

Znaczenie pracy rehabilitantów

W procesie leczenia bardzo istotna jest współpraca z rehabilitantami. Widać to wyraźnie zarówno na przykładzie pacjentów po wypadkach, unieruchomionych, z urazami kręgosłupa. Również dolegliwości bólowe, schorzenia neurologiczne wymagają odpowiednich działań fizjoterapeutów, masażystów, zastosowania metod rehabilitacyjnych. O tym jak ważna jest odpowiednia rehabilitacja w przypadku najmłodszych pacjentów nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Rezultaty jakie przynosi praca z dziećmi autystycznymi, z wadami rozwojowymi ruchowymi czy psychicznymi, doceniają lekarze, ale przede wszystkim rodzice oraz mali pacjenci.

Zdrowy kręgosłup i rehabilitacja

Problemy z kręgosłupem stanowią dziś niemalże schorzenie cywilizacyjne. Poza osobami, które uległy wypadkom, doznały urazu, wielu pacjentów w poradniach ortopedycznych cierpi na schorzenia, które rozwijają się latami. Nie leczone nie zdiagnozowane uniemożliwiają w końcu normalne funkcjonowanie w domu i pracy. Niestety proces leczenia wielu schorzeń, takich jak chociażby dyskopatia, jest trudny i długotrwały. Ogromne znaczenie ma oczywiście rehabilitacja kręgosłupa, wprowadzona na odpowiednim etapie działań terapeutycznych. Zastosowanie fizjoterapii, masaży, ćwiczeń zdecydowanie przyspiesza leczenie i łagodzi dolegliwości bólowe.
rehabilitacja kręgosłupa

Ośrodki rehabilitacyjne

Ośrodki zajmujące się rehabilitacją pacjentów z dysfunkcjami ruchowymi, neurologicznymi schorzeniami kręgosłupa oferują pełen wachlarz usług. Ze względu na specyfikę dolegliwości rehabilitacja może również przebiegać w domu pacjenta. Mogą być to cykliczne spotkania w ośrodku, bardzo popularne są również turnusy rehabilitacyjne. Z możliwości wyjazdu do specjalistycznych ośrodków rehabilitacyjnych korzystają często rodzice dzieci z wadami rozwojowymi, poważnymi schorzeniami genetycznymi. Dzięki zajęciom z fizjoterapeutami, neurologami, logopedami czy psychologiem, znacznie poprawia się stan fizyczny i emocjonalny małych pacjentów.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>