Makijaż permanentny – plusy i minusy

Jeżeli każdego dnia nie możesz się obyć bez eyelinera i szminki to makijaż permanentny może być dla Ciebie. Nakładanie starannego makijażu może być uciążliwe i czasochłonne. Na szczęście najnowsze osiągnięcia oferują doskonałe rozwiązanie dla oszczędności czasu zamiast codziennego rutynowego makijażu.

makijaż permanentnyMakijaż permanentny to rodzaj tatuażu na skórę, który dodaje kolorowy odcień do konkretnych obszarów twarzy. Makijaż może być wykorzystany do zwiększenia wyrazistości tych części twarzy, które zawsze wymagają makijażu, takich jak brwi, usta i rzęsy. Ale makijaż permanentny nie jest jedynie opcją podkreślenia naturalnego piękna. Ci, którzy nie mogą stosować makijażu lub mają poważny stan skóry, który uniemożliwia noszenie standardowego makijażu, mogą skorzystać z „tatuażu leczniczego”, aby poprawić swój wygląd. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, czy makijaż permanentny jest dobrym rozwiązaniem dla Was i Waszego stylu życia, to pod uwagę weźcie zalety i wady tego zabiegu.

Zalety makijażu permanentnego

Makijaż permanentny może być stosowany w kilku miejscach na twarzy, a większość zabiegów zapewnia trwałość do dziesięciu lat. Nie tylko można wyrzucić na dobre eyeliner i tusz do rzęs, ale także całkowicie pominąć szminkę, ponieważ usta utrzymują stały intensywny kolor. Inne korzyści makijażu permanentnego to:

  • Łatwy sposób na kamuflaż blizn – makijaż permanentny może skutecznie ukryć przebarwienia po trądziku, blizny i plamy na skórze zapewniając bardziej jednolity wygląd skóry.
  • Mniejsze ryzyko podrażnienia skóry lub alergii w porównaniu do standardowego makijażu – tych, którzy cierpią z powodu alergii skóry i posiadają wrażliwą cerę mogą bez obaw poprawić swój wygląd.
  • Niższe koszty zakupu makijażu – średni koszt makijażu permanentnego wynosi już od 1200 – 2000 zł za pełny zabieg, a zyskujesz piękny, naturalny wygląd, który może zostać poprawiony prawdziwym makijażem w razie potrzeby, by stworzyć niepowtarzalny wygląd.
  • Dostępny dla tych, którzy mają zaburzenia widzenia i problemy ze stosowaniem kosmetyków do makijażu
    Oszczędność czasu na codzienne stosowanie makijażu.

makijaż permanentnyMakijaż permanentny jest również dobry dla osób cierpiących na choroby neurologiczne, które powodują drżenie rąk i osłabioną koordynację ruchu. Osoby cierpiące na chorobę Parkinsona lub osoby z zapaleniem stawów mogą cieszyć się z pięknego wyglądu za pomocą makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny może być stosowany w następujących obszarach:
Linia włosów – zmniejszenie widoczności wypadania włosów
Usta – wypełnienie kolorem warg lub kontur ust
Rzęsy – trwały eyeliner
Znaki skórne – zarówno dodawanie i usuwanie znaków dla niepowtarzalnego wyglądu
Brwi – dodanie koloru do brwi, by stworzyć pełniejsze i bardziej wyraziste spojrzenie

Wady makijażu permanentnego

Mimo, że makijaż permanentny oferuje wiele korzyści, są pewne wady stosowania tego sztucznego wyglądu. Minusem trwałych kosmetyków są:

  • Ból podczas zabiegu – trwałe kosmetyki są stosowane jak tatuaż i mogą powodować dyskomfort w trakcie i po zabiegu. Mimo tego można stosować miejscowo znieczulenie lub środki przeciwbólowe w razie potrzeby.
  • Nie ma szans na usunięcie – zabieg tworzy trwałe przebarwienia skóry, więc trudno dokonać zmiany po sesji. Mimo to rozjaśnianie skóry terapią laserową może może dać efekty dla obszarów, które wydają się być zbyt ciemne.
  • Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych – niektórzy ludzie nie reagują dobrze na tatuaże i procedury pigmentacji skóry, zatem może rozwinąć się reakcja alergiczna.
  • Bezpieczeństwo – nie wszystkie usługi są wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów. Znalezienie wykwalifikowanego specjalisty od makijażu permanentnego obniża ryzyko zachorowania na zakażenia lub inne choroby z zakażonej igły.

Makijaż permanentny oferuje wiele korzyści tym, którzy chcą zapomnieć o kłopotach codziennego stosowania makijażu. Jeśli chcesz wyglądać pięknie na co dzień bez wysiłków, to warto rozważyć wszystkie za i przeciw makijażu permanentnego. Być może jest to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>