Okulary w godzinę – czy warto?

Zakupy okularów w tych dniach mogą wprawić w osłupienie. Musimy poruszać się w prawie niekończącym się labiryncie wyborów. Często istnieją tysiące różnych ramek i długa lista różnych typów soczewek i powłok. Jeśli pomnożyć to przez wszystkie miejsca, gdzie można dostać okulary, to zakup się komplikuje. Wiele sklepów oferuje nawet okulary w godzinę od zamówienia. Ale czy to naprawdę opcja, za którą trzeba płacić?

okularyDoświadczenie pokazuje, że wielu kupujących wydaje zbyt dużo pieniędzy na ten drobny profit. W większości przypadków ludzie będą przepłacać za tę usługę, a cena często jest kwestią zaporową przy zakupie okularów. W rzeczywistości badania konsumenckie pokazują, że chociaż 75% kupujących jest zadowolonych z zakupu okularów markowych, to aż 50% uważa, że przepłacili. Jest to niepokojące zjawisko, które narosło w ciągu ostatnich kilku lat. Z niedawnego wzrostu w dużych sklepach oferujących okulary w godzinę, to zadowolenie wydaje się iść w dół. Natomiast koszt oczywiście rośnie. Jednak nie musi tak być.

Jest możliwe, aby dokonać dobrego i zrównoważonego zakupu na swoje okulary, jeśli sięgniemy poza łańcuch centrum handlowego, gdzie oferowane są okulary w godzinę. Warto ponadto iść na zakupy uzbrojonym w przemyślaną decyzję, co chcesz i co ważniejsze, czego naprawdę potrzebujesz. Przed wyruszeniem do lekarza okulisty, jest dobrym pomysłem znać co najmniej kilka różnych soczewek, powłok oraz wykończenia krawędzi, aby nie być przeciążonym z wielu wyborów. Wiedza ta daje punkt wyjścia do pytań, na co należy zwracać uwagę, by mieć pewność, że nie płacimy za niepotrzebne dodatki. Przykładowo, wiele sklepów będzie rekomendować, aby wszystkie osoby noszące okulary wybierały dodatkowe powłoki ochronne UV lub wysoki wskaźnik soczewek poliwęglanowych, które w większości przypadków nie są potrzebne. Natomiast dają dobry utarg tym sklepom.

okulary

Wiele z markowych sieci sprzedaży będzie na podstawie różnych informacji spychać kupujących w kierunku droższych opcji, takich jak okulary progresywne lub dwuogniskowe, nawet jeśli istnieją inne, wysokiej jakości rozwiązania, które mogą być mniej kosztowne. Najlepszym sposobem walki z tego typu praktykami jest rozmowa z lekarzem okulistą przed zakupami, aby dowiedzieć się, co rzeczywiście jest nam potrzebne. Ten mały krok może nam zaoszczędzić sporo pieniędzy i frustracji. Jeżeli biuro optyka obejmuje sklep z okularami, nie krępuj się rozejrzeć, ale nie czuj się tak, jakbyś musiał zakupić tam okulary. W lokalnych sklepach także możemy dostać dobrej jakości szkła i oprawki, często w dużo niższej cenie. Ciekawe i atrakcyjne oferty znajdziemy również w sklepach internetowych sprzedających oprawki. Można trafić nawet na 300% różnicy w cenie, które klient dopłaca jedynie za możliwość otrzymania okularów w godzinę. To wydaje się nieco zbyt dużo dla tak niewielkiej wygody.

okularyTa różnica kosztów jeszcze bardziej się mnoży, jeśli jesteś zainteresowany w lekkich oprawkach do okularów i może sięgać nawet kilkuset złotych. Wiele z tych oprawek jest wykonywanych przez tych samych producentów, a projektanci użyczają jedynie pozwolenia na użycie ich nazwy. Oznacza to, że podobnie wyglądające okulary dostępne są w wielu innych sklepach za znacznie mniejsze pieniądze. Dlatego w sklepach internetowych można zaoszczędzić często tonę pieniędzy. Ci sprzedawcy posiadają wszystkie te same linie produktów, ale w niezwykle dobrej cenie. Zazwyczaj mija kilka dni, aby uzyskać zamówienie, ale kto by nie czekał, jeśli ma możliwość zaoszczędzić dużą sumę pieniędzy. Jeśli nie potrzebujesz okularów w godzinę, z pewnością jest wiele lepszych i tańszych rozwiązań dla Twoich oczu.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>